Serdecznie zapraszamy na szkolenie

logoskip

Transfuzjologia laboratoryjna cz.2
Bezpieczeństwo i preparatyka składników krwi
UWAGA! Szkolenie w formie e-learningowej
Szkolenie będzie dostępne na stronie od 27 października do 30 czerwca 2021 - wydłużamy termin!
19 punktów edukacyjnych "twardych"

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić na szkolenie z dziedziny Transfuzjologii laboratoryjnej. Kierownictwo naukowe nad szkoleniem objęła Pani Profesor IHiT dr hab. n. o zdr. Jolanta Antoniewicz-Papis. Warsztaty przeznaczone są dla pracowników laboratoriów, lekarzy, studentów, oraz wszystkich,którzy pragną poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie transfuzjologii laboratoryjnej. Nasze szkolenia również stanowią dobre uzupełnienie wiedzy przed egzaminem specjalizacyjnym. Wszystkie wykłady są w formie prezentacji z narracją wykładowcy. Uczestnicy mają dostęp do wykładów oraz slajdów przez cały czas trwania szkolenia, nawet po zaliczeniu testu.

W programie:

  1. Wybrane aspekty czuwania nad bezpieczeństwem krwi
  2. Składniki krwi dla biorców komórek krwiotwórczych
  3. Przechowywanie koncentratów krwinek płytkowych
  4. Niepożądane zdarzenia - centrum krwiodawstwa – przykłady cz. 1
  5. Niepożądane zdarzenia – szpital – przykłady cz. 2
  6. Roztwory wzbogacające do przechowywania koncentratów krwinek płytkowych
  7. Kleje fibrynowe i żele płytkowe
  8. Preparatyka - metody inaktywacji czynników chorobotwórczych w składnikach krwi
  9. Preparatyka – niektóre procedury zwiększające bezpieczeństwo przetaczanych składników krwi


Instrukcja jak odbyć szkolenie:

1. Należy zarejestrować się https://medicalupdate.pl i opłacić udział w szkoleniu zgodnie z informacją wysłaną w potwierdzeniu rejestracji.
2. Po opłaceniu szkolenia należy utworzyć konto użytkownika na stronie https://medicalupdate24.pl (osoby posiadające konto na stronie nie muszą tworzyć osobnego konta)
3. Aby można było się zalogować na stronie należy aktywować konto za pomoca linka wysłanego ze strony https://medicalupdate24.pl automatycznie na Państwa adres email.
4. Po aktywacji konta prosimy o cieprliwość, gdyż będziemy musieli zweryfikować Państwa płatność, aby móc udzielić dostępu do szkolenia. Weryfikacja może potrwać do 2 dni roboczych.
5. Szkolenie na stronie https://medicalupdate24.pl będzie dostępne do 30 czerwca 2021 r (wydłużamy termin). W tym czasie każdy użytkownik będzie miał pełny dostep do prezentacji oraz testu.
6. Po zaliczeniu testu należy wypełnić formularz niezbędny do prawidłowego wysłania zaświadczenia o odbyciu kursu. Aby wypełnić formularz należy kliknąć w pozycję "Zaświadczenie"
7. Zarówno test, formularz jak i ankietę wypełnić można tylko raz, jednak test można przerwać w dowolnym momencie. Zostanie on zapisany na ostatnim pytaniu, na które została udzielona odpowiedź.
8. Aby w pełni skorzystać z dostępnych wykładów zalecamy korzystać ze strony na komputerze.
9. Uczestnikom szkolenia przysługuje 19 punktów edukacyjnych tzw. "twardych"

Punkty edukacyjne:
Szkolenie będzie kończyło się testem i jest to szkolenie, za który diagności laboratoryjni otrzymują 19 punktów edukacyjnych tzw. "twardych". Są to punkty, których według rozporządzenia, jako diagności musimy zebrać minimum 50 w ciągu 5 lat.